Lakshya je mlad indijski čudež, ki si prizadeva za vstop v klub Big Boys v svetu badmintona. Izhaja iz badmintonske družine, Sen se je na to pripravljal dolgo časa. Lakshyin oče g. DK Sen je trener za Indijo, njegov brat pa je mednarodni igralec badmintona.

Zdi se, kot da badminton teče njegovi družini v krvi. Lakshya se je počasi, a vztrajno prebijal po lestvici. Uspelo mu je ustvariti ime in je trenutno na 24. mestu na svetu. Pod vodstvom velikega Prakasha Padukonea je mladenič začel pisati naslovnice v Indiji.

Lakshya je prišel na Padukonejev radar, ko je bil star komaj 9 let. Pri komaj 15 letih je osvojil naslov državnega prvaka do 19 let. Nato je osvojil zlato medaljo na azijskem mladinskem tekmovanju 2018 in premagal takratnega mladinskega svetovnega prvaka Vitidsarana iz Tajske.

Lakshya Sen s priložnostjo, da se prvič v karieri uvrsti v finale

Viktor Axelsen je Lakshyo pozdravil v Pro League

Zdi se, da je oder za mladega že dolgo pripravljen. V samem letošnjem letu je doslej nastopil na 9 turnirjih. Lakshya je imel v prejšnjem letu ponižujočo izkušnjo proti olimpijskemu prvaku Viktorju Axelsenu.

Nato je 2 tedna treniral z Viktorjem, ko je obiskoval svojo vadbeno bazo v Dubaju. Lakshya je to opisal kot izkušnjo, ki odpira oči. Zdaj je vedel, kaj v resnici pomeni biti profesionalec.

Bil je zelo navdušen nad Viktorjevo rutino in pobral je kar nekaj stvari iz časa, ko je bil s prvakom. Vendar se je v začetku tega leta soočil s še eno izgubo proti Viktorju. Toda pot je za Lakshyo še vedno dolga in zdaj se bo osredotočil na finale svetovne turneje BWF.

Lakshya vstopi v polfinale, ko Kento Momota umakne svoje ime s turnirja

Lakshya je bil precej nesrečen, saj je bil vpleten v skupino smrti z Viktorjem Axelsenom, Kento Momoto in Rasmusom Gemkejem. Lakshya naj bi se pomerila s Kentom Momoto, ki je trenutno na 2. mestu na svetu.

Vendar pa se težko breme napornega urnika BWF začenja kazati na igralcih. Tako Rasmus Genke kot Kento Momota sta se morala upokojiti s turnirja zaradi predhodno utrpelih poškodb.

Viktor Axelsen je dejal, da je način, kako se stvari obravnavajo, absolutno absurdno . To bi moralo biti najboljših osem igralcev na svetu, ki tekmujejo na najvišji ravni. Urnik se počasi spušča vsem. Žal mi je za vse poškodovane igralce.

Lakshya dobi podajo, ko Momota izgubi dvoboj

To je bila njegova izjava kot odgovor na dogodke, ki so se odvijali. Vendar bo to velika priložnost za Lakshyo. Če lahko zmaga v polfinalu, je to lahko njegov prvi finalni nastop.

Potem ko je leta 2020 igral Viktorja, je Lakshya opisal, da je bil navdušen nad tem, kako dobro je Viktor igral. Zdaj pa je sodeloval na več turnirjih na visoki ravni in se prilagodil pritisku.

Najpomembnejši korak zanj bo sprememba miselnosti. Zdaj cilj ni vstopiti na te turnirje, ampak si zagotoviti naslov na njegovo ime. Proti 20 najboljših uvrščenih igralcev je že potegnil nekaj motenj, v polfinalu pa bo njegovo ime morda še eno.