Real Madrid je zmagal s 3:2 po tesnem boju z Barcelono za uvrstitev v finale španskega superpokala.

Zdelo se je, kot da so se sinoči kolesa časa obrnila nazaj. Po odhodu Cristiana Ronalda in Lionela Messija se je privlačnost El-Classica nekoliko zmanjšala. Ta polfinale ni bilo prav dolgočasno.

Bilo je polno napadalnega in prostega nogometa. Real Madrid je bil favorit publike, ki se je odločil za izenačenje. Čeprav se Barcelona ni hotela tako zlahka predati in je tekmo podaljšala do podaljška.

Vendar se je napad Real Madrida izkazal za premočnega za Katalonce.

Benzema je vodil Madrid v trilerju s 5 goli

Tekma se je začela burno, saj sta obe ekipi želeli napad. Barcelona je na žogo kazala več, a Madrid je bil v protinapadu videti zelo nevaren.

Vinicius Jr je bil glavna grožnja Real Madrida v napadu na levem boku. On je bil tisti, ki je nato s čudovito podano podajo, ki jo je podal nihče drug kot rešitelj Madrida Karim Benzema, odprl zadetek za Real Madrid.

Po golu Madrida je bila Barcelona videti obupana. Težko so si ustvarili neposredne priložnosti. Toda po nekaj poskusih z glavo Luke De Jonga je Madrid končno naredil napako in dal De Jongu izenačujoči gol.

Eder Militao je s slabo odbito žogo odbil De Jonga v mrežo Real Madrida. Ousmane Dembele je v drugem polčasu vodil Barcelono in Katalonci so bili videti boljši.

Vendar je Madrid ponovno zadel s Karimom Benzemo, ki je žogo odbil v kot po dobri obrambi Ter Stegena. To je bil Vinicius, čigar strel je pripadel Benzemi. Benzema je že enkrat zadel vratnico in ne bo več zgrešil.

Zdelo se je, kot da je za Barcelono konec, a je Ansu Fati vstopil kot super-zamena in v 83. minuti izenačil za Barcelono. Tudi v podaljšku je Dembele odlično obranil Courtoisa in tako ostal izenačen.

Vendar je Valverde v 98. minuti dosegel zmagovalni gol za Madrid. Če pogledate gol, je bilo v Barcinem polju 5 igralcev Madrida in prejeti gol je bil precej razočaran.

Barcelona je zdaj izgubila 5 Clasic zapored

Na koncu dneva je bil to še en poraz za Xavijeve može. Zdaj so izgubili 5 Classicov zapored in pritisk na španskega trenerja narašča. Nekaj ​​presenetljivih odločitev je bilo z vključitvijo Ferrana Torresa in De Jonga v sredino.

Barcelona gre skozi težko obdobje in tudi poškodbe so bile veliko breme za klub. Prejšnja noč je bila dobra v smislu videnja Fatija in Pedrija, ki sta se vrnila v klub.

Zdaj, ko so se njihove sanje o superpokalu končale, se bo Barcelona osredotočila na ligo Europa in si zagotovila prvo 4 mesto v La Ligi. Obnova klubske zapuščine bo trajala dolgo, vendar bodo morali še naprej delati majhne korake v pravo smer.